loader

Haberler

FİNANSEVİM YENİ BİR DÖNEM BAŞLATTI

FİNANSEVİM YENİ BİR DÖNEM BAŞLATTI

FİNANSEVİM YENİ BİR DÖNEM BAŞLATTI

Finansevim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre Özkaya: Dünyanın birçok ülkesinde uygulanan bu sistemi ülkemiz insanlarının da hizmetine sunmak için çıktığımız bu yolda, ilk hedefimiz; insanlarımızın alım gücünü nasıl kolaylaştırmak oldu. Bu hedefimizi belirlerken ilk sorumuz insanlarımızın en uygun ve avantajlı yollarla faiz ödemeden, evden arabaya, arsadan ofise ve hatta evlilikten eğitim ihtiyaçlarına kadar tüm gereksinimlerini nasıl karşılarız oldu ve dünyada uygulanan Tasarrufa Dayalı Finans sistemini faizsiz olarak Türkiye’de uygulamaya başladık.

Ev sahibi olmak isteyen herkes kolaylıkla bu hayaline kavuşacak
Finansevim olarak uyguladığımız ve birçok yeniliği içinde barındıran Tasarrufa Dayalı Faizsiz Finans Sistemi ile insanlarımız hiçbir peşinat ödemeden, kira yardımı adı altında yapılan ek ödemeler yapmadan, dilerse fon katılım ücretini de Yine Türkiye’de ilk kez uygulanan bir sistem olarak 60 ay vadeye bölerek kendi belirleyeceği taksit miktarlarıyla yine kendisinin belirleyeceği vade aralığıyla ev sahibi olabilecek. Geliştirmiş olduğumuz ve Türkiye’de ilk defa uyguladığımız bu sistemde sadece ev değil, isteyen otomobil, isteyen arsa, eğitim, iş kurma gibi tüm ihtiyaçlarını sistemimizde mevcut olan paketlerimizle karşılayabilecekler. Biz bu yola çıkarken daha önce uygulanmaya çalışılan buna benzer yöntemlerin insanlarımıza ne kadar maliyetli olduğunu gördük ve bu maliyetleri nasıl ortadan kaldırırız dedik. Bunu da geliştirdiğimiz sistemdeki ödeme kolaylıklarıyla gerçekleştirdik. Bunların başında önceden Türkiye’de uygulanan benzer sistemlerde evlerini hemen alan katılımcıların taksitlerine ek maliyetler oluşturulduğu ve diğer katılımcılara ödendiği için, maliyetleri neredeyse banka kredisiyle aynı oranlara geldiğini gördük. Bu sistemi kaldırarak bunun yerine maliyetsiz sistemler getirdik.

360 ay vade imkanı alt ve orta gelir grubunu ev sahibi yapacak
Özellikle orta ve alt gelir düzeyindeki insanlarımızın ev sahibi olabilmeleri için elimizi bizde taşın altına koyarak, bu zamana kadar yapılmayan ve ilk kez uygulanan 360 ay taksit imkanı sunduk. Orta ve orta altı gelir grubu mevcut sistemlerle konut sahibi olmakta zorlandıkları için bu modeli uygulayarak onlarında önünü açmış olduk. Üstelik bu modelimizde 360 ay taksit öderken,  sistemimizde evini son alacak kişi maksimum 100 ay içinde evine sahip olabilecek. Buradaki amacımız vadeyi uzatıp, insanları daha rahat bir ödeme kolaylığı sağlamak. Çünkü asıl sorun vade aralığı ve taksit miktarı. Biz bu vade aralığını 360 aya kadar uzatarak, insanlarımızın küçük taksitlerle ev sahibi olmalarının önünü açarak bir yerde paraları kadar ödeme imkanı sunmuş olduk. Böylelikle Türkiye’de konut sahibi olmadaki en büyük sorunlardan birini ortadan kaldırarak emlak ve gayrimenkul piyasanın da canlanacağına inanıyoruz. Kısacası konutta teslim tarihi ve taksit miktarını kendileri seçecek.

Finansevim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Genel Müdür Serdar Kolo: Bu sisteme birçok yenilik getirdik. Bunlardan biriside Relax Ödeme Fonu. Bu fonda heray taksitlerinizi siz belirlersiniz. Dilediğiniz tarihte, istediğiniz taksiti ödeyebilirsiniz, Örnek verecek olursak, Şubat 400 TL, Mart 250 TL, Nisan 1000 TL ne kadar ödeyeceğiniz size kalmış. Ödemelerinizin %50 sini içeride biriktirdiğinizde, teslimata hak kazanırsınız. Sıra geldi, fonunuzu kullanmaya, dilediğiniz evi, arabayı, ihtiyacınızı kullanabilirsiniz. Teslimattan sonra taksitler, belirlediğiniz vadeye göre sabitlenir. Relax modelimizde dilediğinizde mola verme hakkına sahipsiniz. Relax ödeme modeli, ödemelerinizi rahat rahat ödeyebilmeniz için, Türkiye'de ilk defa geliştirdiğimiz bir modeldir. Vade Ortası Fonunda ise; almak istenilen evin fiyatına karar verilir. Örneğin 80.000, 150.000 250.000 ya da daha fazlası. Fiyat belirlendikten sonra peşinatınız var ise peşinatlı yoksa peşinatsız bir seçeneği belirlersiniz. Peşinatınızı da belirledikten sonra sıra taksitlerinize geldi, aylık ne kadar taksit ödemek istediğinizi siz belirtip, verilen Teslimat tarihi sizin için uygunsa karşılıklı yasal güvencelere dayalı sözleşmemizi imzalayabiliriz. Teslimat tarihiniz sözleşme yapıldığı anda sizlere bildirilir. Dönem içerisinde dilerseniz taksitlerinizi ve ödeme planınızı serbestçe yapılandırabilirsiniz.  Bu modelimizde teslimattan önce ve sonra tüm taksit ödemeleriniz sabittir. Dilerseniz, tüm borcunuzu erken kapatabilir, yeni modellerimizden tekrar yararlanabilirsiniz. Taksit ödemeleriniz sırasında mola verebilir, dilediğinizde ödemelere devam edebilirsiniz.

 

Çekiliş Fonu: İhtiyacınız olan fon tutarına karar verirsiniz. Örneğin 80.000 TL, 150.000 TL ya da daha fazlası. Fon tutarını belirlendikten sonra peşinatınız var ise peşinatlı yoksa peşinatsız modeli seçebilirsiniz. Peşinatınızı da belirledikten sonra sıra taksitlerinize geldi, aylık ne kadar taksit ödemek istediğinizi belirtin.  Daha sonra grup seçiminiz yapılır. 12-24-36-48-60-72-84-96-108-120-180-360 kişilik gruplardan herhangi birini tercih edebilirsiniz.  Şimdi sıra fonunuzu ne zaman kullanacağınızı belirlemekte. Son teslim tarihi belirleme gününde noter huzurunda yapılan çekilişle tarihiniz netleşecek. Fon teslim tarihiniz belirlendikten sonra teslimat tarihinizde ihtiyacınız olan tutarı kullanabilirsiniz. Fon teslimatı yapıldıktan sonra taksitleriniz sabitlenir, artık kolayca borcunuz bitene kadar kendi ödemelerinizi yapabilirsiniz. Taksitlerin düzenlemesinin ardından normal vade sayınız faiz ve vade farkı ya da kira yardımı olmadığı için kısa zamanda biter.

2018 sonunda 20 şube hedefi
İlk etapta Merkez Anadolu şubesi, Gebze, Konya ve Yenibosna şubeleriyle faaliyete başlamış bulunmaktayız. Hepsi sektörün deneyimli isimlerinden oluşan çalışma arkadaşlarıyla başladığımız bu yolda, yıl sonu itibariyle 20 şube hedefimiz bulunmaktadır. Bunlardan öncelikli olanlarımız, İstanbul Ümraniye, Ankara, Bursa, Gaziantep ve İzmir’dir diğer illerimiz ve İstanbul şubelerimiz de bunları izleyecektir. İlk yılımız için 10 milyon TL’lik bir yatırım planımız bulunmaktadır.


Yorum Yap