loader

Aktüel Fuar

İNŞAAT SEKTÖRÜ CONSTRUCT IRAQ'DA KARAR MERCİLERİ İLE BULUŞTU

İNŞAAT SEKTÖRÜ CONSTRUCT IRAQ'DA KARAR MERCİLERİ İLE BULUŞTU

İNŞAAT SEKTÖRÜ CONSTRUCT IRAQ'DA KARAR MERCİLERİ İLE BULUŞTU

Irak’ın en büyük inşaat endüstrisi fuarı “Construct Iraq” Erbil Uluslararası Fuar Merkezi’nde dördüncü kez gerçekleşti.  Bölgenin en etkili inşaat endüstrisi fuarı, Irak Cumhuriyeti Sanayi ve Madenler Bakanlığı, Erbil Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı destekleriyle yapıldı. Ayrıca, Irak bölgesinden fuarı ziyaret eden 7.889 profesyonel alıcı ve satın almacı karar mercileriyle buluştu.

 Fuara, inşaat malzemeleri ve teknolojileri, müteahhitlik hizmetleri, elektrik ve ısıtma, havalandırma, iklimlendirme (HVAC) ve pompa sistemleri ürün gruplarında markalaşmış uluslararası firmalar katılım gösterdi. 

TÜRK FİRMALAR YENİ İŞ BİRLİĞİ İMKANI YAKALADI

Türkiye, Irak, İran, Mısır, Hindistan, B.A.E. ve Çin’den müteahhitlik hizmetleri, elektrik ve ısıtma, havalandırma, iklimlendirme (HVAC) ve pompa sistemleri ürün gruplarında markalaşmış 200’ün üzerinde uluslararası firma fuara katılım yaparak; Bağdat, Musul, Basra, Erbil, Kerkük, Süleymaniye ve Duhok şehirlerinden gelen 7.889 profesyonel alıcı ve satın alma karar mercileriyle yoğun iş görüşmeleri ve yeni iş birliklerine imza atma fırsatını yakaladı. Eş zamanlı olarak gerçekleşen Energy Iraq özel bölümünde elektrik ve enerji firmaları katılım gösterirken; Hvac Iraq özel bölümünde Türk İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği üye firmaları katıldı. Yaklaşık 8 bin MW elektrik üretimi bulunan ve elektrik ihtiyacı 14-15bin MW seviyesinde olan Irak’ın, 2030 yılında ihtiyaç duyacağı elektrik 32 bin MW’ a ulaşacak. Irak’ın yapılandırılması kapsamında enerji santrali yapımını üstlenen İran, Çin ve Türkiye ülkede 9.200 MW kapasiteli yeni elektrik santrali inşa etmeyi planlıyor. Bu kapsamda, Türkiye için önemli ihracat kanalı oluşturan Construct Iraq Erbil Fuarı, Türk firmalar için de yeni iş ve iş birliği fırsatına olanak sağladı.


Yorum Yap