loader

OTOMOBİL

MİCHELİN TÜRKİYE, YENİ YAZ LASTİKLERİ İLE YÜKSEK PERFORMANS HEDEFLİYOR

MİCHELİN TÜRKİYE, YENİ YAZ LASTİKLERİ İLE YÜKSEK PERFORMANS HEDEFLİYOR

MİCHELİN TÜRKİYE, YENİ YAZ LASTİKLERİ İLE YÜKSEK PERFORMANS HEDEFLİYOR

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin, 2022 yaz sezonuna hazır. Michelin Türkiye, kullanım ömürleri boyunca yüksek performans sergileyen lastikleriyle 2022 yaz sezonunda da sürücülerin yol arkadaşı olmaya devam edecek. Bu sezon, dört mevsim sürüş performansı sunan Michelin Cross Climate 2 lastiğinin yanı sıra, daha uzun süre hassasiyet ve sürüş keyfi sunmayı amaçlayan Michelin Pilot Sport 5, kullanım ömrü boyunca daha yüksek güvenlik sunan Michelin Primacy 4+ ve SUV araçlarda uzun ömürlü yol hakimiyeti sağlayan Michelin Pilot Sport 4 SUV lastikleri yollarda olacak.

Dört mevsim kullanım imkanıyla Michelin Cross Climate 2; kuru ve ıslak zeminde frenleme, enerji verimliliği ve uzun kullanım süresi açısından bir yaz lastiğinin faydalarına sahip. Aynı zamanda bir kış lastiğinin, karlı zeminde ve düşük sıcaklıklarda yol tutuş ve frenleme performansını da birlikte sunuyor. Birinci sınıf Dört Mevsim lastikleri ile gerçekleştirilen fren testlerinde CrossClimate 2 listenin en üst sıralarında yer alıyor.

Kuru zeminde yüksek performans

Spor arabalar ve yüksek performanslı sedan araç tutkunları için üretilmiş yeni yaz lastiği olan Michelin Pilot Sport 5; spor kategorisindeki kullanım ömrü açısından fark sunuyor. Ayrıca, kuru ve ıslak zeminde eşsiz bir çekiş ve frenleme performansı göstererek maksimum kontrol elde edilmesini sağlıyor. Dual Sport Sırt Tasarımı teknolojisi, lastik sırtı optimizasyonuna olanak tanıyarak lastik sırtının iç kısmı sayesinde ıslak zeminde ve dış lastik sırtı blokları sayesinde kuru zeminde daha yüksek performans sunuyor.

Kendini yenileyen sırt bileşeni teknolojisine sahip

Günlük seyahatler ve aile ile yapılan uzun yolculuklara yönelik olarak sedan ve SUV tipi araçlar için tasarlanmış yeni Michelin Primacy 4+ ise, aşındığında bile, ıslak zeminde daha iyi frenleme performansıyla ön plana çıkarak kullanım ömrü boyunca daha yüksek oranda güvenlik sağlıyor. Bu performansını, diş derinliği kaybını dengelemek ve bu sayede aşındığında suyu daha iyi atmaya devam etmek üzere iki kauçuk katmanın akıllıca bir yöntemle bir araya getirildiği kendini yenileyen sırt bileşeni teknolojisine borçlu.

Benzersiz sürüş konforu

Michelin’in,SUV araçlarda uzun ömürlü yol hakimiyeti sunmayı amaçlayan Michelin Pilot Sport 4 SUV serisi ise, kuru yollarda üstün çekiş ve güvenlik performansının yanı sıra aşındığında bile, ıslak zeminlerde optimum fren performansı, uzun ömürlülük için dayanıklı SUV lastik sırtı deseni ve gürültüyü azaltırken sürüş konforunu artırmak için tasarlandı.


Yorum Yap