loader

Haberler

GALATAPORT ISTANBUL’DA KNAUF’UN YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ TERCİH EDİLDİ

GALATAPORT ISTANBUL’DA KNAUF’UN YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ TERCİH EDİLDİ

GALATAPORT ISTANBUL’DA KNAUF’UN YÜKSEK PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ TERCİH EDİLDİ

İstanbul'un tarihi limanını dünya standartlarında kruvaziyer limanına, kültür sanat, alışveriş ve gastronomi merkezine dönüştüren Galataport İstanbul ilk gemiyi karşıladı.Tarihi Yarımada’nın bir uzantısı olarak hayata geçirilen dünya çapındaki Galataport İstanbul’da, yüksek ses yalıtımı için için fiber alçı teknolojisiyle üretilen selüloz katkılı Vidipan® ve kuru duvar sistemlerinde 80 dB’e kadar ses yalıtımı sağlayan Silentboard tercih edildi. Darbe dayanımı istenen tüm alanlarda yüksek yüzey sertliği ve yük taşıma kapasitesine  sahip üstün performanslı Diamant® kullanılırken, yangın dayanımı artırılmış, cam elyaf katkılı FRDF Alçıpan® ile 10 cm kalınlığındaki duvarlarda bile 120 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlanmıştır. %100 su dayanımı sağlayan AQUAPANEL® çözümleri ise ; ıslak hacim duvarları, iç mekan bölme duvarları ve cephelerdeki bazı detay uygulamalarda suya karşı gösterdiği mukavemet ve uzun süreli kullanım ömrü sağlaması açısından tercih edildi.

Sektöründeki en geniş performans çözümlerini sunan portföyüyle ulusal ve uluslararası projelerin  1 numaralı çözüm ortağı Alman devi Knauf,  İstanbul’un eşsiz coğrafyasının keşif alanı Galataport Projesi’ne yenilikçi, sürdürülebilir ve üstün performanslı çözümleri ile imzasını atıyor. Otel bölgesi, restoran ve mağazaların bulunduğu çarşı kısmında; iç mekanda 61 bin m2 AQUAPANEL® İç Cephe Plakası, dış cephe alanında 7 bin m2 AQUAPANEL® Dış Cephe Plakası’nın kullanıldığı Galataport İstanbul’un özel restoran zincirleri, kafeleri, dünyaca ünlü markaları, ofis alanlarıyla yerli-yabancı turistler ve İstanbullular için yepyeni bir destinasyon olması bekleniyor.

Projenin en önemli çözüm ortağı oldu

Galataport İstanbul Projesi’nin 61 bin m2’lik iç mekanına AQUAPANEL® İç Cephe Plakası,  7 bin m2’lik dış cephesine ise AQUAPANEL® Dış Cephe Plakası uygulaması yapıldı.  Çimento esaslı olması, yonga ve selüloz içermemesi nedeniyle suya karşı yüzde 100 dayanımlı olan, küf ve mantar oluşumunu engelleyen AQUAPANEL® plakalar; ıslak hacim duvarları, iç mekan bölme duvarları ve cephelerdeki bazı detay uygulamalarda sağladığı yüksek performansla projenin değerini arttırıyor. Malzemenin suya karşı gösterdiği mukavemet,  kullanıldığı yapı alanı için uzun süreli kullanım ömrü sağlarken kolay işlenebilirlik özelliğiyle de uygulama kolaylığı sağlıyor.  Bunun yanı sıra AQUAPANEL®, A1 sınıfında yer aldığı için projede yer alan binaların yangın dayanımına da katkıda bulunuyor.

Darbe dayanımı, ses yalıtımı ve pasif yangına karşı koruma

Knauf’un farklı performans çözümleriyle yer aldığı Galataport İstanbul’un kuru duvar sistemlerinde 80 desibele kadar ses yalıtımı sağlayan ve hızlı uygulanabilme özelliğiyle dikkat çeken Silentboard kullanıldı. Yüksek ses yalıtımı için fiber alçı teknolojisiyle üretilen selüloz katkılı Vidipan® ile de değer katılan Galataport İstanbul;  yüksek yüzey sertliği ve yük taşıma kapasitesine sahip Diamant® ile darbe dayanımı gerektiren tüm alanlara çözüm sunuldu. Yangına dayanımı artırılmış, cam elyaf katkılı FRDF Alçıpan® ile 10 cm kalınlığındaki duvarlarda bile 120 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlandı. Böylece Knauf pasif yangın koruma konusundaki global tecrübesini ve çözümlerini de projeye yansıtmış oldu.


Yorum Yap