loader

Çatı Cephe İzolasyon

KNAUF’TAN FLAMEBOARD® DUVAR VE TAVAN SİSTEMLERİ

KNAUF’TAN FLAMEBOARD® DUVAR VE TAVAN SİSTEMLERİ

KNAUF’TAN FLAMEBOARD® DUVAR VE TAVAN SİSTEMLERİ

Yaşam alanlarını yangına karşı koruma altına alabilmek için özel teknolojiyle üretilen yangın sistemlerinden yararlanmak gerekiyor. Bu farkındalıkla Knauf tarafından son teknoloji kullanılarak geliştirilen Flameboard®, yüksek yangın dayanımını A1 sınıfı yanmaz malzemeyle birleştirerek duvar, tavan ve şaft sistemlerinde uygulandığı her yüzeye 2 saate kadar yangın dayanımı kazandırıyor. Geleneksel sistemlere göre işçilik maliyetini azaltan Flameboard®, pasif yangın dayanımı gereksinimi duyulan tüm iç alanlarda kullanılabiliyor.

Yüksek yangın dayanımına sahip A1 sınıfı özel Alçıpan®  olan Flameboard®, duvar, tavan ve şaft sistemleri yangın testleri esnasında gösterdiği düşük büzüşme özelliği sayesinde, herhangi başka bir yalıtım malzemesi kullanmadan 2 saat yangın dayanımını kolaylıkla sağlamaktadır. Flameboard®, TS EN 15283-1 e uygun olarak tip GM - FR olarak üretilmektedir. Bu standarda göre üretilen plakalar arasında en düşük ısı iletkenlik değerine (0,23 W/mK) sahip plakalardan biridir. Her iki yüzünde cam elyaf şilte bulunan ve uygulandığı her yüzeye 2 saate kadar yangın dayanımı sağlayan Flameboard®, pasif yangın dayanımı gereksinimi duyulan tüm alanlarda kullanılabiliyor.

Profesyonellerin pasif yangın dayanım sistemleri için tercihi…
Tüm kuru yapı sistemlerinde, özellikle yüksek yangın dayanımı talep edilen iç cephe uygulamalarında kullanıma uygunluğuyla ön plana çıkan Flameboard® duvar, tavan ve şaft sistemlerinde yapı profesyonellerinin tercihi oluyor. Flameboard® duvar sistemleri, 2 saat yangın dayanımını, her iki yüzünde tek kat Flameboard® kullanarak, 10 cm kalınlıkta ve sadece 45 kg/m2 ağırlıktaki hafif duvar sistemleri ile sağlayabilmektedir. Şaft duvarlarında ise her iki yönden 2 saat yangın dayanımı sağlayan özelliği ile öne çıkmaktadır. Ayrıca asma tavanlarda 2 saat yangın dayanımı da sağlamaktadır. Flameboard® sistemleri, yangın dayanım sürelerini herhangi başka bir yalıtım malzemesi kullanmadan sağlamaktadır. Yüksek yüzey kalitesi ile pasif yangın dayanımı gereksinimi duyulan tüm alanlarda rahatlıkla uygulanabilen Flameboard®, Knauf’un sunduğu diğer sistem çözümleri gibi tüm ihtiyaçlara kolayca çözüm oluyor. 


Yorum Yap