loader

Aktüel Fuar

FANUC İLE BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDEN GENÇLER İÇİN İŞ BİRLİĞİ

FANUC İLE BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDEN GENÇLER İÇİN İŞ BİRLİĞİ

FANUC İLE BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDEN GENÇLER İÇİN İŞ BİRLİĞİ

Fabrika otomasyonu alanında kalifiye iş gücü oluşması için gençlere yönelik çalışmalar yapan FANUC, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde verilen CO-OP markalı ders programı kapsamında üniversiteyle iş birliği gerçekleştirdi. 2021-2022 güz döneminde “Robotik Programlama ve Uygulamalar” bahar döneminde ise “Endüstriyel Otomasyon ve Hareket Kontrolü” odaklı olması planlanan derslerin içeriğini öğretim üyelerinin desteği ile FANUC Türkiye ekibi hazırlayacak. Dersler boyunca yine FANUC Türkiye’nin oluşturduğu eğitim kitapçıkları kullanılacak.

Fabrika otomasyonu sektöründe nitelikli iş gücünün gelişmesi adına eğitim kurumlarıyla olan yakın temasını sürdüren FANUC, Bahçeşehir Üniversitesi’nde verilen CO-OP markalı ders programı için üniversiteyle partnerlik sözleşmesi imzaladı. İş birliği kapsamında gelecek yılın güz döneminde Doç.. Dr. Berke Gür koordinatörlüğünde “'Robotik Programlama ve Uygulamalar”, bahar döneminde ise Dr. Öğr. Üyesi Vahid Tavakol koordinatörlüğünde “'Endüstriyel Otomasyon ve Hareket Kontrolü” odaklı derslerin işlenmesi planlanıyor.

FANUC Türkiye Uygulama Mühendisi Emre Bekler’in eğitmenlik yapacağı derslerin içeriğini FANUC Türkiye ekibi oluşturacak. Ayrıca dersler süresince FANUC Türkiye’nin oluşturduğu eğitim kitapçığı kullanılırken, derslerin vize, final ve proje ödevleri de yine FANUC tarafından denetlenecek.


Yorum Yap