loader

Mimari

12.GÖNÜLDEN ÖDÜLLER’İN ‘BAŞARILI GÖNÜLLÜLERİ’ SEÇİLDİ

12.GÖNÜLDEN ÖDÜLLER’İN ‘BAŞARILI GÖNÜLLÜLERİ’ SEÇİLDİ

12.GÖNÜLDEN ÖDÜLLER’İN ‘BAŞARILI GÖNÜLLÜLERİ’ SEÇİLDİ

Türkiye’deki çalışan gönüllülüğü projelerini teşvik etmek için Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD) tarafından başarılı program ve projelere verilen Gönülden Ödüller töreni 28 Mayıs 2019 Salı günü Zorlu PSM’de gerçekleştirildi.

Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD) tarafından, özel sektördeki gönüllülük çalışmalarını destekleyerek yaygınlaşmasını sağlamak ve toplumda fark oluşturan iyi örnekleri ödüllendirmek amacıyla 2007 yılından bu yana verilen ‘Gönülden Ödüller’ Zorlu PSM’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 12. Gönülden Ödüller töreninde “En Başarılı Gönüllülük Programı” kategorisinde büyük ödül Borusan Holding Okyanus Gönüllü Borusanlılar Platformu’na verildi. Akbank - Devlet Koruması Altında Yetişen Çocuklar İçin Kişisel Albüm Projesi ile “En Başarılı Gönüllük Projesi” ve Borusan CAT - Domates Projesi ile “En Oluşumcu Gönüllülük Projesi” ödüllerini aldılar. TEZMAKSAN Makina ise Mesleki Beceriyi ve Farkındalığı Arttırmak Projesi ile “Gönüllülük Projesi Teşvik Ödülü” aldı.

Programın açılış konuşmasını yapan ÖSGD Yönetim Kurulu Başkanı Semra Akman, şunları söyledi: “Son yapılan araştırmalar yalnızca tek boyutlu işlerde çalışan kişilerin odaklanma, iş tatmini ve tutkusunu yansıtma konularında sıkıntı yaşadığını gösteriyor. Bizler, iş dünyasında çalışan kişiler, oluşturduğumuz etki ve fayda ile motive olur; daha iyisini oluşturmak için harekete geçeriz. Kurumların içindeki gönüllülük uygulamaları bu açıdan en az topluma kazandırdığı fayda kadar, gönüllüye ve kuruma da değer katar. Bu bilinci gönüllülük faaliyetine katılan her arkadaşım yaşayarak edinmiştir zaten ve bir kez başladığınızda gönüllülük sizin doğal davranışınız haline gelir. Sonrasında sadece gönüllülük yapmak değil, çevremizdeki her arkadaşımızı ve ilişkide olduğumuz her kurumu gönüllükle tanıştırmak ve programlı şekilde yapılan gönüllülükle kazandırılacak faydayı anlatmak da sizin göreviniz olur.

Her işte olduğu gibi gönüllülükte de planlı, sistemli, hedefi belli ve sonuçları ölçülerek yürütülen programlar başarıya ulaşır. Kurumsal hayatın bizlere kattığı bu becerileri gönüllülük programları ve projelerle sosyal faydaya dönüştürüyoruz. Bugün burada, bu şekilde hayata geçirilmiş, örnek olacak ve ilham verecek projeleri dinleyecek ve ödüllendireceğiz. Rekabetin olmadığı, işbirliğinin tadına vardığımız bu alanda, aslında ön plana çıkardığımız ödüllendirmeden ziyade paylaşımdır; etkimizi ve yaygınlığımızı artırma isteğimizdir.”

Özel Sektör Gönüllüler Derneği’nin bu sene 12.sini gerçekleştirdiği Gönülden Ödüller töreni öncesinde, gecenin sunuculuğunu üstlenen Merve Toy’un moderatörlüğünde İlham Veren Gönüllü İşler Paneli gerçekleştirildi. İlham verici işler yapan gönüllülerin tecrübelerini aktardığı panelde Coca Cola İçecek Gönüllüleri adına CCİ Grup Hazine Müdürü Aslıhan Çapanoğlu, Boyner Grup Gönüllüleri adına  Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Direktörü Aysun Sayın, Hasat Derneği Kurucusu Çiğdem Taş Yerli, Eczacıbaşı Gönüllüleri adına Eczacıbaşı Bilişim Kıdemli İş Analisti Sinan Tecer, Okyanus Gönüllü Borusanlılar Platformu adına İnsan Kaynakları Veri Süreç Raporlama Uzmanı Psikolog Tuğba Erbilen ve IBM Gönüllüleri adına IBM Yazılım Hizmetleri Proje Yöneticisi Derya Sel Bozkurt kendi gönüllülük hikayelerini anlattılar. Panelin ardından sahneye çıkan ÖSGD Başkan Yardımcısı Pınar Ilgaz’ın ödül kriterleri ve süreç hakkındaki bilgilendirmesinden sonra ödüller sahiplerine teslim edildi.


Yorum Yap